10 mýtů o kočkách

  1. Kočky se léčí samy lízáním ran. Lízání malých ran a škrábanců skutečně dezinfikuje a podporuje hojení. Pokud je však rána rozsáhlá nebo lízání příliš intenzivní, může to zvětšit a dokonce i prohloubit ránu. Drsný povrch kočičího jazyku je jako smirkový papír, poškozuje horní vrstvy pokožky, a tím zpomaluje proces hojení.

2. Kočky udržují rovnováhu pomocí vousů. Vousy u koček jsou orgánem hmatu a s rovnováhou nemají nic společného.

3. Kočka a pes jsou nepřátelé. Příběhy o věčném nepřátelství psů a koček jsou neopodstatněné. Oni prostě pouze mluví různými jazyky. Někdy mají zvířata silný lovecký instinkt nebo jsou  příliš agresivní. Někteří lidé dokonce nutí své psy útočit na kočky. Nicméně, pokud žijí v jedné rodině od mládí dobře se snesou.
4. Kočky vidí ve tmě jako ve dne. Ve skutečnosti kočky vidí ve tmě trochu lépe než lidé. Bohužel, naši mazlíčci trpí dalekozrakostí a někdy nevnímají, co se děje přímo pod jejich nosem. Například misku s jídlem určují podle čichu. Mimochodem, čicháním k jídlu pouze určují jeho teplotu a ne chuť.
5. Pokud kočka nechodí ven, pak nemůže onemocnět. mohou být zaneseni do bytu na oděvu a obuvi majitelů, jakož i prostřednictvím podání infikovaného podřadného jídla kočkám.
6. Po sterilizaci se kocouři se stávají tlustými a línými. Spíše se stanou více vstřícnými a klidnými, a to někteří lidé mylně považují za lenost. Ve skutečnosti všichni kocouři -kastrovaní i normální – spí přes den více než 18 hodin. A v zimě klidně i celý den a probouzí se jenom, aby se najedli.
7. Kočky vždy přistanou na nohy bezbolestně. Kočky jsou velcí akrobaté a instinkt pomáhá padající kočce přistát na nohou. Nejprve otočením hlavy a předních tlapek, pak řízením ocasu – zadní částí těla. Nicméně, toto neznamená, že kočka je nezranitelná a necítí bolest. Pád z velké výšky často vede k zlomeninám kostí, a zvíře může dokonce i umřít.
8. Siamské kočky jsou agresivní. Ve skutečnosti ne více než jakékoliv jiné plemeno. Siamské kočky jsou jen více živé a temperamentní než ostatní a více vyjadřují své emoce.
9. Kočky jsou zákeřné a působí naschvály svým majitelům. Poruchy chování jsou obvykle spojeny se stresem. Kočky jsou velmi citlivé na změny v běžném životě majitelů, např. k rodinným hádkám. To způsobuje stres a depresi. Problémy v chovaní mohou být způsobeny také různými onemocněními. Pokud začne vaše kočka vykonávat potřebu mimo speciálně určené místo, může to znamenat onemocnění ledvin.
10. Kočky potřebují ryby. Tento mýtus se dostal i do hotových krmiv pro kočky, mnohá z nich obsahují jako svou součást ryby.Už jste někdy viděli psí jídlo s rybou? Myslím, že ne – psi ryby nepotřebují. A nepotřebují je ani kočky. Tento mýtus je vědecky podložen. Jak již bylo řečeno, kočky potřebují taurin a vitamin A a ryby jsou dobrým zdrojem obou. Nicméně, mnoho masných výrobků obsahuje dostatečné množství taurinu i vitamínu A.

Komentáře
Napsat komentář