Sex–zajímavá fakta

Zde jsou některé zajímavé skutečnosti o sexu. Navíc, některé z nich jsou velmi poučné.
Každý den lidé provádějí zhruba sto milionů sexuálních aktů.


Muži ve věku mezi 12 a 19 lety v průměru myslí na sex alespoň jednou za pět minut.

Neradi chodíte do posilovny? Pak je tady docela dobrá alternativa. Ukazuje se, že během aktivního sexu se spálí přibližně 200 kalorií. I když nejspíše budete spalovat to, co jste pozřeli během romantické večeře.
Sex může skutečně zmírnit bolesti hlavy. Při pohlavním styku může být odstraňen stah krevních cév, které způsobují ucpávání volného oběhu krve.
Kromě toho se během pohlavního styku uvolňuje hormon oxytocin, což je přírodní analgetikum, které zvyšuje práh bolesti.
Jak vidíte, sex je  užitečný pro Váš organizmus. Ale pozor, každý rok se vážně zraní cca 11 000 Američanů, když si užívají svých sexuálních radovánek v neobvyklých a sofistikovaných polohách.
Sex může být výborný lék na mírnou depresi. Koneckonců se při sexu do organizmu vylučuje endorfin, takzvaný hormon štěstí, který způsobuje mírnou euforii. Kromě toho, odpovídající množství endorfinů v krvi zlepšuje imunitu a tím zabraňuje zbytečnému onemocnění.
Sex bez kondomu je zdravější, ale samozřejmě jen v případě, kdy Váš partner je zcela zdráv. Během kontaktu genitálií jsou předávany hormony, které mají velmi příznivý vliv na organismy obou partnerů.
Předpokládá se, že lidé a delfíni jsou jedinými tvory, kteří mohou mít sex pouze pro radost. I když to vyvolává určité pochybnosti.
Homosexualita se projevuje nejen u lidí. Tento jev se například hojně vyskytuje u samečků létajících savců.
Čím více sexu máte, tím více ho potřebujete nebo „chcete?“. Toto prohlášení platí zejména pro ženy, sex totiž zvyšuje především hladinu testosteronu v krvi a právě ten je zodpovědný za sexuální chtíč mužů a žen.
Zajímavou skutečností je, že lidé starší 45 let, kteří mají sex alespoň jednou týdně, se dožívají vyššho věku. A není divu, vzhledem k tomu všemu, co jste si přečetli výše.

 

Napsat komentář