To nejdražší na světě

Měli jste někdy na sobě podprsenku za 12 milionů dolarů? Ochutnaly jste již brambory, které stojí  500 eur kilo? Máte tělo pojištěné na 1 miliardu EUR jako zpěvačka Jennifer Lopez? Určitě ne!

Nejdražší žena na světě – Jennifer Lopez. Její pohádkové tělo je pojištěné pojišťovací společností v New Yorku na 1 miliardu eur.

Nejdražší film na světě – i nadále „Titanic“, natáčemí stálo 200 milionů dolarů.

Nejdražší reklamní kampaň na světě – v roce 2002 propagovala nápoj Pepsi popová zpěvačka Britney Spears. Za 90ti sekundový reklamní spot jí společnost Pepsi zaplatila 7,53 milionu dolarů.

Nejdražší cesta na světě – americký podnikatel Dennis Tito a jihoafrický milionář Mark Shuttleworth zaplatili každý 20 milionů EUR za let na ISS.

Nejdražší volební kampaň ve světě – tento rekord patří Michaelu Bloombergovi, který se ucházel o místo starosty New Yorku v roce 2001. Každý z 744 757 odevzdaných hlasů ho stál 86,10 eur.

Nejdražší město na světě – nikde život nestojí tolik jako v Tokiu.

Nejdražší sériově výráběný automobil na světě – sedadla jsou transformována na spaní, DVD-přehrávač, Doulby Surround Sound – za takový luxus musíte platit! Model Car Maybach 62 vás bude stát „jen“ 360 tisíc eur.

Nejdražší boty – skutečný klenot na vysokých podpatcích byl zhotoven slavným klenotníkem Stewartem Vaytsmanomem. Boty jsou zdobeny 642 rubíny. Cena – 1,6 milionu eur.

Nejdražší oběd na světě – David Einhorn (šéf firmy Greenlight capital)si koupil v aukci za 250 100 dolarů právo na večeři s jeho idolem, miliardářem Warrenem Buffettem.
Nejdražší obraz světa – dílo Petra Paula Rubense “ Masakr z neviňátek“ v roce 2002 změnil svého pána za 73,5 milionu eur.

Nejdražší cigarety na světě – značka Treasurer. Jedno balení stojí kolem 24 eur. Na prodej jsou pouze ve specializovaných obchodech.

Nejdražší brambory světa – odrůda La Bonnotte z Francie. Stojí přibližně 500 eur za kilo.

Nejdražší káva na světě – odrůda Kopi Luwak ze Sumatry. Čtvrt kila stojí asi 75 dolarů.

Nejdražší kostým na světě – kostým amerických astronautů. Stojí 9 milionů dolarů a je to také nejdražší kus oblečení na světě.

Nejdražší hotel na světě – hotel Burj Al Arab v Dubaji. Za skromnou místnost budete muset zaplatit 770 eur za noc, královské apartmá vás bude stát 7700 eur.

Nejdražší stadion na světě – Stade de France v blízkosti Paříže. Zde v roce 1998 národní tým Francie vyhrál mistrovství světa. Jeho stavební náklady byly ve výši 460 milionů eur.

Nejdražší akcie na světě – akcie americké investiční společnosti Berkshire Hathaway má cenu více než 64 tisíc eur.

Nejdražší fotbalista na světě – je Zinedine Zidane. V roce 2001 přestoupil tento francouzský hráč z Juventusu do Realu Madrid za rekordní částku 68,7 milionu eur.

Nejdražší podprsenka na světě – má hodnotu 12,5 milionu dolarů. Německá modelka Heidi Klum ji předvedla na módní přehlídce v New Yorku.

Nejdražší komiks na světě – kreslený o chlapci, Tim a jeho pes Struppen. Jeden sběratel zaplatil 100 000 eur za původní vydání.

Nejdražší značka světa – Coca-Cola. Její cena se odhaduje na 68,9 miliardy dolarů, což představuje téměř 60 % ceny celé společnosi.

Nejdražší panenka Barbie na světě – cena 100 000 eur. Měla na sobě šaty zdobené skutečnými diamanty.

Nejdražší kniha na světě – „Leicester kodex“ pojednání Leonarda da Vinci o vodě, Zemi a nebeských tělěsech. Bill Gates koupil tuto knihu za 24 milionů dolarů.

Komentáře
Napsat komentář