Zajímavá fakta o Isaacu Newtonovi

Zde jsou některé zajímavosti a události ze života vědce Isaaca Newtona.

Je zajímavé, že studijní výsledky Isaaca Newtona na základní škole nebyly některak dobré. Až do doby, než  byl zbit a uražen nejlepším studentem ve třídě, což způsobilo Newtonovi morální trauma. Poté Newtona provázely jen úspěhy.

Zde je další zajímavý případ ze života slavného fyzika. Isaac Newton, jak víte, byl členem Sněmovny lordů. Schůze Sněmovny lordů Newton řádně navštěvoval, avšak několik let na žádné z nich nevyslovil ani jediné  slovo. Když poprvé tento veliký muž požádal o slovo a promluvil, všichni ztuhli. Každý přítomný člen očekával ambiciózní a inteligentní projev, ale Newton v pohřebním tichu prohlásil jeho první a polední frázi v parlamentu: „Pánově, zavřete prosím okno, mohl bych nastydnout!“

V posledních letech svého života se Isaac Newton převážně zabýval teologií a v tajnosti napsal vlastní knihu. Mluvil o ní jako o svém největším a nejváženějším díle. Věřil, že tato publikace zásadním způsobem změní životy mnoha lidí. Je to veliká škoda, ale my se výsledek bohužel nikdy nedozvíme, protože oblíbený pes Newtona shodil olejovou lampu, která podpálila jeho dům, kde s veškerým jeho majetkem shořel i tento velkolepý rukopis.

 

Komentáře
Napsat komentář