Zajímavosti o líbání a historie líbání

Na otázku, kdy došlo k prvnímu polibku asi nikdy nebudeme mít jasnou odpověď. Nicméně historici míní, že přibližná doba, kdy se líbání stalo součástí života člověka, byl rok 3000 před naším letopočtem.

Zjistit proč se lidé ve chvílích něhy vzájemně dotýkají rty je však nemožné. K dispozici je pouze starobylá legenda, podle které se během líbaní propojují duše milenců. Právě z tohoto důvodu svatební obřad vždy končí polibkem – dotykem rtů a propojením duší. Krásná legenda.

Vědce ale nezajímají legendy, jsou zapálení pro hledání zajímavých fakt. V případě líbaní někteří vědci naznačují, že příčinou může být vůně. Líbání lidí lze přirovnat k tomu, jako když se zvířata během setkaní navzájem očichávají.

Nicméně musí existovat i jiný důvod, protože se líbají nejen páry, které se teprve nedávno seznámily, ale i páry s dlouholetými zkušenostmi, které se už „očichaly“ navzájem.
Vědci mají tedy i jinou teorii. Podle ní líbání není nic jiného než instinkty mající své kořeny v dětství. Matka hnána instinktem stále líbá své dítě.

Díky krmení z matčina prsu má člověk uložené v podvědomí jak získat potěšení při používání rtů. A už dospělý se snaží, aby se mu tohoto pocitu potěšení stále dostávalo.

Napsat komentář